Niezwykły / magiczny dzień dziecka w ZSS

Pierwszego czerwca w Zespole Szkół Specjalnych był obchodzony  Dzień Dziecka.   Była to wyjątkowa uroczystość z uwagi na niezwykłą wizytę specjalnego gościa.  Uczniów ZSS w tym dniu odwiedził Iluzjonista Pan Maciej Kulhawik, który dzięki swej dobroci serca nieodpłatnie udzielił pokazu magii dla wszystkich uczniów. W tracie swego występu   angażował zarówno uczniów jak i nauczycieli.  Było dużo śmiechu, zabawy, zdumienia i jeszcze wielu innych mega pozytywnych emocji.  Na zakończenie wszyscy uczniowie chcieli sobie zrobić selffie z  Panem Iluzjonistą, który jeszcze  w tym czasie pokazywał „szybkie” sztuczki karciane.  Na końcu   zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie z naszym gościem. Jesteśmy mu  dozgonnie wdzięczni, za poświęcony  naszym uczniom czas.

Nie był to koniec atrakcji w tym dniu.  Tradycyjnie już  Pani Kazimiera Jasińska   instruktor strzelectwa przeprowadziła  Wewnątrzszkolne  Zawody Strzeleckie, w których udział  mogli wziąć wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły. Pośród kadry była naprawdę  zażarta rywalizacja.  Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się atrakcje dla dzieci młodszych, takie jak robienie tatuaży, zaplatanie kolorowych warkoczyków czy malowanie buziek. O słodki poczęstunek i drobne upominki dla wszystkich  uczniów zadbało Stowarzyszenie „Iskierka nadziei” przy pomocy  Rady Rodziców. Głównymi organizatorkami tej niezwykłej uroczystości były panie Joanna Poźniak i Dagmara Zółkowska. Bardzo dziękujemy naszym sponsorom za wsparcie tej  ważnej dla uczniów uroczystości.