Recepta na zdrowie

Dzisiaj ( 17.12.2018 r. ) klasa III SPP  C  uczestniczyła w spotkaniu z lekarzem rodzinnym, internistą Józefem Jarosz. Celem spotkania było przekazanie informacji o zawodzie lekarza oraz uświadomienie młodzieży ich odpowiedzialności za własne zdrowie.  Doktor w bardzo ciekawy sposób wprowadził nas w świat higieny, profilaktyki, zdrowego odżywiania. Opowiedział jak zahartować swój organizm, aby uniknąć choroby oraz jak radzić sobie już z pierwszymi objawami grypy lub przeziębienia. Uczniowie mogli osobiście przyjrzeć się badaniu młodszego kolegi - Marcelka. Bardzo chętnie włączali się do rozmowy, dzieląc się swoimi doświadczeniami i wątpliwościami. Pytaniom nie było końca!  Była to prawdziwa „lekcje zdrowia” udzielona przez profesjonalistę i praktyka.

Malwina Domaradzka