Turnus Rehabilitacyjny

W terminie od 4.04.2013r. do 18.04.2013r., w Miejscowości Ustronie Morskie w Ośrodku Wczasowo- Sanatoryjnym „Cechsztyn” odbył się turnus rehabilitacyjny. Był to pierwszy turnus zrealizowany w naszej szkole. Udział w nim wzięło 40 osób (dzieci razem z opiekunami) Koszt pobytu dzieci wraz z opiekunami został pokryty przy udziale środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Oławie, przy wsparciu Stowarzyszenia Iskierka Nadziei oraz dzięki sponsorom prywatnym.

W ośrodku czekała na nas miła i serdeczna atmosfera, dobre warunki lokalowe, wyśmienita kuchnia i wiele innych atrakcji.

Celem uczestnictwa w turnusie była przede wszystkim ogólna poprawa sprawności, wyrobienie zaradności, pobudzanie i rozwijanie zainteresowań, oraz umiejętności społecznych uczestników. Uczestnicy turnusu codziennie korzystali z bogatej oferty zabiegów rehabilitacyjnych zleconych przez lekarza: elektrolecznictwo, laseroterapię, magnetoterapię i światłolecznictwo, tlenoterapię, okłady borowinowe i wiele innych zgodnych z rodzajem schorzenia osoby niepełnosprawnej. Codziennie organizatorzy turnusu realizowali zajęcia kulturalno-oświatowe i sportowo-rekreacyjne. M.in.: zabawy integracyjne dla dzieci i ich rodziców, zajęcia na siłowni i basenie, zajęcia i konkursy plastyczne, gry i zabawy sportowe na sali oraz na boisku szkolnym Orlik, spacery oraz marszobiegi wzdłuż morza, wyjścia do kina, biblioterapia z udziałem rodziców, wycieczka do Kołobrzegu (latarnia, muzeum minerałów, katedra), Poza tym: koncert akordeonowy, zabawy taneczne z klaunem, pokaz tańca towarzyskiego.

Mikroklimat, czyste powietrze, bliskość morza i plaży sprawiły, że dwutygodniowy pobyt na turnusie dla naszych uczniów i opiekunów minął bardzo szybko.

Wszystkim uczestnikom organizatorzy turnusu: Malwina Domaradzka, Marta Maligranda, Beata Sarnecka serdecznie dziękują za wspólny wyjazd do Ustronia Morskiego, za stworzenie wspaniałej atmosfery, za integrację, wzajemną pomoc i życzliwość.