Największa inwestycja w historii samorządu

Powiat Oławski zrealizował największą w historii samorządu inwestycję – budowę Centrum Edukacyjno-Rewalidacyjnego z Zespołem Szkół Specjalnych w Oławie. Jest to inwestycja zaprojektowana i zrealizowana w całości przez powiat, przy częściowym wsparciu finansowym samorządów gminnych. Koszt budowy i wyposażenia tego obiektu, uroczyście otwartego 21 marca 2017, wyniósł ponad 20 mln zł.

Teraz powiat oławski szczyci się placówką, wyznaczającą standardy przyszłości i zupełnie nowy wymiar w edukacji i rewalidacji osób niepełnosprawnych. Jej zadaniem jest przygotowanie, na miarę ich indywidualnych możliwości, do samodzielnego i aktywnego funkcjonowania, poprzez zaspokajanie potrzeb w zakresie edukacji, rehabilitacji i integracji ze środowiskiem. W Centrum uczy się 145 młodych osób (w szkole podstawowej - 105, w gimnazjum - 15, w szkole branżowej - 12, w szkole przysposabiającej do pracy - 13), a w przedszkolu specjalnym jest 15 dzieci. Oprócz zajęć odbywają się w Centrum interesujące uroczystości.Samorząd - jako organ prowadzący szkoły średnie, placówki opiekuńczo-wychowawcze i inne jednostki oświatowe - zrealizował również przedsięwzięcia, poprawiające warunki pracy i standardy funkcjonowania. Do jego strategicznych działań należała w minionym czteroleciu prowadzona na szeroką skalę modernizacja infrastruktury tych jednostek.

źródło Starostwo Powiatowe w Oławie

Czytaj więcej:  tutaj